MASÁŽE V ŘÍČANECH

 

Poskytujeme různé druhy masáží od rekondičních, relaxačních, detoxikačních po rehabilitační a sportovní masáže.

Jsme vám k dispozici v týdnu i o víkendech. Na masáž se můžete objednat telefonicky na tel. 728 222 413 nebo v clubu Olšanka Říčany.

Relaxace
Urychlení regenerace
Úleva od bolesti

Provádíme tyto druhy masáží:

 

 • Klasická masáž zad a šíje - tato masáž je nejčastěji používaným druhem masáže. Využívá se především jako masáž léčebná a na doléčení prodělaných onemocnění. Také se velmi účinně využívá jako preventivní prostředek proti vzniku mnoha, častokrát vážných onemocnění páteře, ale i jiných orgánů těla. Je velmi vhodná u chronických bolestivých stavů, kde napomáhá uvolnění bolestivých spazmů a blokád vzniklých v důsledku různých úrazů a přetěžování organismu. Masáž podporuje vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév, sekreci potních žláz, normalizaci kožního napětí, zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků či výronů, relaxuje nebo tonizuje svaly (podle zaměření hmatů), zlepšuje výživu tkání a zmírňuje bolest. Zlepšuje cirkulaci, přináší čerstvý kyslík do tělesných tkání, což napomáhá odbourání odpadních látek, urychluje léčení po zraněních a podporuje zotavení z nemocí.

 

 • Relaxační masáž celého těla -  relaxační masáže slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňují stres a napětí, zmírňují bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a celkově osvěžují celé tělo. Prostřednictvím měkkých technik spolu s vonnými nejkvalitnějšími aromatickými oleji, navodí stav vnitřní harmonie a přinese Vám uvolnění těla i mysli. Tato masáž je vhodná pro všechny – muže, ženy, sportovce, nesportovce, všechny věkové kategorie. Je určena všem, kteří se cítí vyčerpaní, unavení, všem, kteří nedokážou sebrat své síly ani dostatkem práce, kterým stálý stres znemožňuje fyzickou a psychickou regeneraci. Působí okamžitě a jednorázově.

 

 • Sportovní masáž - masáž vychází z masáže klasické, má ovšem svá specifika, kterými se od klasické masáže liší. Sportovní masáž dokáže sportovce fyzicky i psychicky připravit na sportovní výkon nebo naopak po zátěži zklidnit organismus a zrychlit regeneraci měkkých tkání. V rámci návštěvy Vám doporučujeme poradit se s terapeutem, jaké je Vaše očekávání.

 

 • Reflexní uvolnění krční a bederní páteře - je založena na reflexních bodech na chodidlech a ostatních částech těla, které odpovídají daným orgánům a specifickým zdravotním problémům. Pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Díky těmto bodům se dají rozpoznat příčiny zdravotních problémů. Tento druh masáže prospívá celému tělu. Cílená stimulace reflexních zón může pomoci od bolesti a napomoci organismu aktivovat vlastní síly k uzdravení. Regeneruje a stimuluje orgány v těle. Tato metoda je vhodná také jako prevence proti bolestem hlavy a krční páteře.

 

 • Breussova masáž (obnova meziobratlových plotének) - jde o jemnou, citlivou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž se využívá především na veškeré problémy páteře, jako jsou například bolesti meziobratlových plotének, které je možné pomocí této speciální metody poměrně lehce, bez rizika a s vysokou pravděpodobností vyléčit. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, což řeší poměrně široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné to vede k velice účinnému odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

 

 • Dornova metoda -  jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Přitom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná

 

 • Medová detoxikační masáž - detoxikační metoda, při které se využívá výborných vlastností pravého medu. Masáž provádíme speciální metodou „pumpování“ zpravidla na zádech, ale je ji možné aplikovat i na klouby. Med tělu dodává důležité minerální látky (např. draslík, sodík, vápník, hořčík, železo) a v menším množství i vitamíny skupiny B a C. Dotyky aktivují vegetativní nervový systém, krevní a lymfatický oběh. Přes reflexní zóny zad stimuluje masáž činnost orgánů těla, které k nim patří. Medová masáž pomáhá proti stresu, používá se jako podpůrná metoda u chronických onemocnění, zlepšuje imunitní stav organismu a pomáhá při očistě těla. Velmi dobře působí na bolesti kloubů a svalů.

 

 • Obličejová masáž a masáž hlavy - výborný způsob jak hýčkat svoji pleť, a zároveň jí dodat správnou barvu. Obličejová masáž podporuje proudění krve a přispívá tak k rozzářené pleti a dodává jí odpočatý vzhled. vaše pleť jednoduše bude vypadat skvěle a zdravě

Co je to masáž?

Masáž je starobylá forma léčení užívaná již po tisíciletí určená k:

 • odstranění stresu
 • odstranění bolesti,
 • zotavení bolavého a unaveného svalstva
 • pro vybuzení (nabuzení) životní energie,
 • navození dobré nálady, pohody,

Masáží můžeme

Ovlivnit PRŮTOK KRVE do jednotlivých orgánů a urychlit ODPLAVOVÁNÍ TOXICKÝCH LÁTEK z organismu

Zmírnit nebo odstranit bolest

Zlepšit KREVNÍ OBĚH a METABOLISMUS

Urychlit hojení a regeneraci celého organismu

Kdy jít na masáž?

Když se rozhodujete, zda jít na masáž, měli byste vědět, že masáž kromě relaxačního a uvolňujícího účinku podporuje tok naší životní energie v těle, uvolňuje blokády pohybového aparátu, ovlivňuje tok krve, lymfatické tekutiny a urychluje látkovou výměnu.

Kdy je masáž nevhodná

Nenechávejte se masírovat, pokud máte chřipku nebo horečku či jiné zánětlivé onemocnění, nějaké jiné vážné zdravotní potíže, záněty kloubů a svalů, křečové žíly (vylučuje se pouze masáž nohou), kožní vyrážky, plísně, velké modřiny, nádory, vředy či jakékoliv kožní bulky. Masáž není vhodná ani při vážných srdečních onemocněních či neléčené hypertenzi a cukrovce. Mohou nastat chvíle, kdy se necítíte ve své kůži, nemáte náladu nebo jste příliš vyčerpaní. Nebojte se spolehnout na svoji intuici a v takových případech masáž raději vynechejte.

Příprava na masáž

Je-li to možné, je dobré se před masáží osprchovat. Ženy by neměly být výrazně nalíčené. Po dobu jedné až dvou hodin před masáží nejezte. Vhodné je však pít bylinné čaje nebo vodu.

KONTAKT:

 • Club Olšanka Říčany - Mgr. Erika Ikriová, tel: 728 222 413, adresa: Olšany 2220/11, 251 01 Říčany
 • Masáže - Mgr. Lucie Vraná, tel: 606 813 695, Mlýnská 4, Říčany

FOLLOW US